STIPENDIJE KRALJEVINE MAROKO

Kraljevina Maroko raspisala je poziv za dodelu stipendija za školsku 2024/25. godinu. Način apliciranja, rokovi i uslovi konkursa precizirani su u dokumentima koji se nalaze na sledećim linkovima: TEKST KONKURSA / PROPOZICIJE KONKURSA.

OBAVEŠTENJE – VANREDNI APRILSKI ISPITNI ROK

Obaveštavaju se studenti osnovnih i master strukovnih studija Odseka Niš da će 26. i 27. aprila 2024. godine biti održan vanredni Aprilski ispitni rok. U vanrednom ispitnom roku ispiti se polažu po sledećem rasporedu:

• 26. aprila 2024. god. od 16 časova za sve studijske programe na osnovnim i master studijama predmeti iz letnjeg semestra;
  • 27. aprila 2024. god. od 10 časova za sve studijske programe na osnovnim i master studijama predmeti iz zimskog semestra.

Prijava ispita (onlajn) je od 22. do 24. aprila 2024. god. Naknadna prijava ispita neće biti moguća.
Cena ispitne prijave je 2.000 dinara.

Napomena:
Prilikom prijave ispita student je u obavezi da tačno upiše poziv na broj na uplatnici (POZIV NA BROJ  MOŽETE VIDETI NA SVOM NALOGU U DELU FINASIJE (JEDINSTVENI POZIV NA BROJ)) i izvrši uplatu najkasnije do 23.04.2024.godine do 12 časova) da bi Vaša uplata bila na vreme evidentirana.

PREDAVANJE PROFESORA MIHALA MARČAKA SA UNIVERZITETA U VARŠAVI

Prof. dr Mihal Marčak, vanredni profesor na Fakultetu za industrijsko inženjerstvo Tehnološkog univerziteta u Varšavi, održaće dva predavanja za studente i nastavnike Odseka Niš Akademije tehničko-vaspitačkih strukovnih studija.

Prvo predavanje na temu Influence of PostProcessing on Surface Texture of Additive Manufacturing MicroElements biće održano u sredu, 3. aprila 2024. godine, sa početkom u 11.30 časova u amfiteatru A1.

Drugo predavanje na temu Review of Possible Application of Artificial Intelligence in MagneticAbrasive Machining Research biće održano u  četvrtak, 4. aprila 2024. godine, sa početkom u 15.00 časova u amfiteatru A3.

Pozivamo sve zainteresovane studente i nastavnike da prisustvuju predavanju.

apr

LETNJA ŠKOLA U MARIBORU, 2. – 13. jul 2024. god.

“Modelling and Simulation for Advanced Communications

and Global Impact”

July 2nd – July13th 2024

University of Maribor, Maribor, Slovenia

Letnja škola u organizaciji CEEPUS mreže Modelling, Simulation and Computer-aided Design in Engineering and Management biće održana u Mariboru u periodu od 2. do 13. jula 2024. godine. Studenti sve tri godine osnovnih strukovnih studija, kao i studenti master strukovnih studija, Odseka Niš Akademije tehničko-vaspitačkih strukovnih studija mogu aplicirati za CEEPUS stipendiju u visini od 400 evra za učešće u letnjoj školi, dok je smeštaj u studentskom domu obezbeđen.

Informacije u vezi sa temom i kursevima koje studenti mogu pohađati za vreme letnje škole dostupne su na sledećem linku CEEPUS Summer School.

Rok za prijavu je 15. april 2024. godine.

Za sve dodatne informacije i pomoć oko procesa apliciranja potrebno je obratiti se CEEPUS koordinatoru za našu instituciju dr Mariji Boranijašević na sledeću imejl adresu: marija.boranijasevic@akademijanis.edu.rs.

mar

OBAVEŠTENJE

Obaveštavaju se studenti 2. godine studijskog programa  Građevinsko inženjerstvo da će predavanja iz predmeta Betonske konstrukcije  umesto u utorak, 26.03.2024. god., biti održana u četvrtak, 28.03.2024.god., od 13-15 časova.

mar

OBAVEŠTENJE

Obaveštavaju se studenti 2.godine studijskog programa Industrijsko inženjerstvo da u utorak, 19.03.2024.godine, neće imati nastavu iz predmeta Standardizacija i kontrola kvaliteta. Termin nadoknade biće naknadno objavljen.

OBAVEŠTENJE

Obaveštavaju se studenti 2.godine studijskog programa Drumski saobraćaj da u utorak, 27.02.2024.godine, neće imati vežbe iz predmeta Mašinski elementi. Termin nadoknade biće naknadno objavljen.

feb

Nastava u letnjem semestru školske 2023/2024. god.

Nastava u letnjem semestru školske 2023/2024. godine na osnovnim i master strukovnim studija počinje u ponedeljak 26. februara 2024. godine.

Raspored nastave se nalazi na linku: https://odseknis.akademijanis.edu.rs/raspored-nastave.

OBAVEŠTENJE – Neradni dani povodom Dana državnosti Srbije

Povodom državnog praznika Republike Srbije Sretenja, Akademija tehničko-vaspitačkih strukovnih studija – Odsek Niš neće raditi 15. i 16. februara 2024. godine.

PRIKAŽI SVE