DAN OTVORENIH VRATA

25. aprila 2023. na Akademiji tehničko-vaspitačkih strukovnih studija održan je Dan otvorenih vrata gde su maturanti, i budući studenti, imali priliku da se upoznaju sa načinom studiranja na Akademiji, uslovima za upis, kao i studijskim programima koji se izvode na Akademiji. Pored toga srednjoškolci su mogli da vide i praktične primere rezultata rada naših studenata i nastavnog osoblja i da sami učestvuju u simulacijama kao što je simulacija efekata naglog kočenja ili upotreba takozvanih „pijanih naočara“ koje simuliraju dejstvo alkohola u krvi na sposobnosti upravljanja motornim vozilima. Osim toga, maturanti su posetili Laboratoriju naprednih tehnogija, Laboratoriju za mašine i materijale, Laboratoriju za zaštitu životne sredine. Na Dan otvorenih vrata našu Akademiju posetili su srednjoškolci iz Elektrotehničke škole „Nikola Tesla“, Gimnazije „9. maj“, Mašinske škole Niš, Elektrotehničke škole „Mija Stanimirović“, Građevinske škole i Saobraćajno-tehničke škole „12. februar“.