ZAPAŽENO UČEŠĆE AKADEMIJE TEHNIČKO-VASPITAČKIH STRUKOVNIH STUDIJA NA GLOBALNOM HAKATONU „CLIMATHON BELGRADE 2022“

Akademija tehničko-vaspitačkih strukovnih studija (ATVSS) bila je, i ove godine, deo najmasovnije klimatske akcije u svetu, hakatona „Climathon“. Ovogodišnja tema „Climathon Belgrade 2022“ izazova „Osmisli eko-klimatsku igru i edukuj!“, privukla je veliku pažnju mladih ljudi. Na klimatskoj olimpijadi, održanoj 26. i 27. novembra 2022. godine, timovi studenata i nastavnika ATVSS ostvarili su odličan rezultat osvojivši drugo i treće mesto u konkurenciji koju je činilo još osam timova iz cele Srbije. Predstavnici Odseka Vranje ATVSS „Climathon Belgrade – Remaking Tesla 2022“ uezeli su učešće u hakatonu i prošle godine, dok su ove godine debitovala dva tima iz Odseka Niš Akademije sa svojim mentorima. Tim Odseka Vranje ATVSS „Divergent“, koji čine Emilija Đorđević, Milica Nikolić i Aleksandra Stojković zajedno sa svojom mentorkom SCi Tijanom Milanović, osvojio je drugo mesto. Tim ATVSS-Odsek Niš „Eco-footprint“, u sastavu Ksenija Marković, Emilija Trajkovski, Katarina Veličković, Jovan Grozdanović i Milanče Živković, osvojio je treće mesto. Takođe, zapaženo je bilo i učešće tima ATVSS-Odsek Niš „Naissa“, koji čine studentkinje Milica Vasić,  Mima Đorđević i Kristina Pavlović, te i dalje dalje imaju šansu da realizuju svoje idejno rešenje izazova. Naše studente Odseka Niš Akademije tokom trajanja hakatona bodrili su mentori mast. Sandra Stanković, mast. Natalija Petrović i Matija Milošević, dipl. anal. zašt. živ.sred. Izuzetno smo ponosni na timove koji su predstavljali Akademiju, jer su svojim trudom, radom i maštovitošću osmislili inovativne eko-klimatske igre koje na inovativan i interesantan način predstavljaju ovako važnu temu. Pored novčane nagrade za osvojeno drugo i treće  mesto, naši nagrađeni studenti  dobili su mogućnost za realizaciju i dalje usavršavanje svoje ideje kroz različite akceleratore, mentorski rad, gostovanje u televizijskim emisijama i sl. Pored nezaboravnog druženja, savršenog timskog rada, takmičarskog duha, stekli su i novo iskustvo i značajnu referencu za dalju karijeru.